17. Potrącenie w parku

Opublikowany 19 lut 2021
Klient w krawacie miał być mniej awanturujący.

►Fanpage: StopChamWarszawa
►Twitter: Stop_Cham_W_wa
►Instagram: stopchamwarszawa
►Patronite: patronite.pl/StopChamWarszawa

P R Z E C Z Y T A J Z A N I M S K O M E N T U J E S Z
Drodzy Widzowie, ci, którzy nas popierają oraz ci, którzy nienawidzą...

Kilka słów wyjaśnienia.
* Autor nagrania nie musiał wzywać Policji od razu i spędzić w tym miejscu dodatkowych dwóch godzin. Mając mocny dowód w postaci filmu możemy zgłosić kierowcę w terminie późniejszym. Natomiast dzień po publikacji Policja sama zainteresowała się sprawą i zajmuje się nią Wydział Ruchu Drogowego Komendy Stołecznej Policji.
* W Parku Bródnowskim prowadzone są prace modernizacyjne zbiorników wodnych. O ile plac budowy jest ogrodzony, to droga dojazdowa na budowę nie jest zabezpieczona w ogóle. Zarządca parku wyraził zgodę na dojazd wykonawcy samochodami dostawczymi i ciężarowymi. Każdy pojazd powinien mieć umieszczony w widocznym miejscu identyfikator, a także mieć przy sobie zezwolenie z Urzędu Dzielnicy.
* Wykonawca był zobowiązany zabezpieczyć dojścia do alej stosownymi barierkami - nie zrobił tego.
* Wedle naszej wiedzy, osoba uwieczniona na filmie nie jest pracownikiem Wykonawcy.
* Wzdłuż 350 metrowej alejki jeżdżą samochody dostawcze, ciężarowe, a także samochody osobowe (bez widocznego zezwolenia). Po zachodniej stronie budowy są dwa wjazdy, między którymi kursują samochody ciężarowe, zawracają na kilka razy (co chwila cofając). Jeśli w pobliżu znajdzie się osoba starsza, osoba o kulach, na wózku bądź niewidoma - dojdzie do tragedii. Podczas manewrów wzdłuż po chodniku ginie od kilku do kilkunastu osób rocznie.
* Nagrywanie takich filmów, nawet jeśli nie zakończyło się przyjazdem Policji a kierowca nie został ukarany na miejscu ma sens. Oczywiście, że zależy nam na wyświetleniach, przez co możemy nagłośnić patologiczne zachowania kierowców na chodnikach (sic!). Dzięki zasięgowi tego filmu już dzień po publikacji:
- sprawą zainteresowała się Policja,
- odezwała się do nas Stołeczna Gazeta Wyborcza, która opisała sytuację w artykule,
- dostaliśmy mail od redakcji TVN 24 i Fakty TVN, które są zainteresowane, aby nagłośnić całe wydarzenia.

artykuł Gazety Wyborczej:
warszawa.wyborcza.pl/warszawa/7,54420,26811050,nagral-samochod-jadacy-alejkami-w-parku-kierowca-go-zwyzywal.html

przykładowe artykuły na temat śmiertelnych potrąceń pieszych przez kierowców jeżdżących pojazdami silnikowymi wzdłuż po chodniku:
www.transport-publiczny.pl/mobile/w-polsce-piesi-gina-nawet-na-chodnikach-59769.html
tvn24.pl/katowice/tychy-zginal-na-chodniku-pod-kolami-ciezarowki-ra994798-2613154
poranny.pl/smiertelne-potracenie-pieszej-na-chodniku-przy-ul-sklodowskiej-w-bialymstoku-kierowca-dostawczaka-trafi-do-wiezienia-na-16/ar/c1-14241769
---------------------------------------------------------

1. Art. 26 pkt. 3 ust. 3 "Kierującemu pojazdem zabrania się jazdy wzdłuż po chodniku lub przejściu dla pieszych."
Na chodniku nie stawia się znaków drogowych bo to chodnik. Nie ma znaku drogowego zakazującego jazdę wzdłuż po chodniku ponieważ.... jest to chodnik.
Zakaz jazdy wzdłuż po chodniku i przejściu dla pieszych zapisany jest w Prawie o Ruchu Drogowym (powyżej)
2. Zgodnie z art. 47 PORD zabroniony jest postój na chodniku z dala od krawędzi jezdni. Z dala od krawędzi, tj. np.: za słupkami, trawnikiem, drzewem lub innym pojazdem.
3. Większość zaprezentowanych nagrań przekazujemy na policję.
4. Nie planujemy obklejać szyb karnymi naklejkami, m.in. ze względu na kwestie prawne z tym związane.
5. Tablice rejestracyjne nie są danymi osobowymi. Dlatego ich nie cenzurujemy.
6. Nieważne, że jest szeroko i zmieszczą się „3 wózki dla dzieci i 3 TIRy”. Chodniki nie są przystosowane, by stały na nich samochody. Auta deformują ułożoną kostkę, a płyty chodnikowe pękają i ruszają się. Koszty naprawy ponoszą później podatnicy.
7. Tak, wzywamy Straż Miejską jeśli mamy do czynienia z nielegalnym parkowaniem.
8. Nie interesują nas żadne niuanse formalno-prawne, spory, niesnaski, brak miejsc parkingowych ani to, że ktoś się śpieszy, bo śpieszą się wszyscy i że „wszyscy tak robią," bo wszyscy tak nie robią.
9. Wiemy, że jazda rowerem po chodniku, czy przechodzenie pieszych w miejscach niedozwolonych to też jest problem, ale obecnie tym się nie zajmujemy.
stopchamwarszawa@gmail.com

Komentarze

 • Drodzy Widzowie, ci, którzy nas popierają oraz ci, którzy nienawidzą... Kilka słów wyjaśnienia. ► Autor nagrania nie musiał wzywać Policji od razu i spędzić w tym miejscu dodatkowych dwóch godzin. Mając mocny dowód w postaci filmu możemy zgłosić kierowcę w terminie późniejszym. Natomiast dzień po publikacji Policja sama zainteresowała się sprawą i zajmuje się nią Wydział Ruchu Drogowego Komendy Stołecznej Policji. ► W Parku Bródnowskim prowadzone są prace modernizacyjne zbiorników wodnych. O ile plac budowy jest ogrodzony, to droga dojazdowa na budowę nie jest zabezpieczona w ogóle. Zarządca parku wyraził zgodę na dojazd wykonawcy samochodami dostawczymi i ciężarowymi. Każdy pojazd powinien mieć umieszczony w widocznym miejscu identyfikator, a także mieć przy sobie zezwolenie z Urzędu Dzielnicy. ► Wykonawca był zobowiązany zabezpieczyć dojścia do alej stosownymi barierkami - nie zrobił tego. ► Wedle naszej wiedzy, osoba uwieczniona na filmie nie jest pracownikiem Wykonawcy. ► Wzdłuż 350 metrowej alejki jeżdżą samochody dostawcze, ciężarowe, a także samochody osobowe (bez widocznego zezwolenia). Po zachodniej stronie budowy są dwa wjazdy, między którymi kursują samochody ciężarowe, zawracają na kilka razy (co chwila cofając). Jeśli w pobliżu znajdzie się osoba starsza, osoba o kulach, na wózku bądź niewidoma - dojdzie do tragedii. Podczas manewrów wzdłuż po chodniku ginie od kilku do kilkunastu osób rocznie. ► Nagrywanie takich filmów, nawet jeśli nie zakończyło się przyjazdem Policji a kierowca nie został ukarany na miejscu MA SENS. Oczywiście, że zależy nam na wyświetleniach, przez co możemy nagłośnić patologiczne zachowania kierowców na CHODNIKACH (sic!). Dzięki zasięgowi tego filmu już dzień po publikacji: - sprawą zainteresowała się Policja, - odezwała się do nas Stołeczna Gazeta Wyborcza, która opisała sytuację w artykule, - dostaliśmy mail od redakcji TVN 24 i Fakty TVN, które są zainteresowane, aby nagłośnić całe wydarzenia. ► artykuł Gazety Wyborczej: warszawa.wyborcza.pl/warszawa/7,54420,26811050,nagral-samochod-jadacy-alejkami-w-parku-kierowca-go-zwyzywal.html ► przykładowe artykuły na temat śmiertelnych potrąceń pieszych przez kierowców jeżdżących pojazdami silnikowymi wzdłuż po chodniku: www.transport-publiczny.pl/mobile/w-polsce-piesi-gina-nawet-na-chodnikach-59769.html tvn24.pl/katowice/tychy-zginal-na-chodniku-pod-kolami-ciezarowki-ra994798-2613154 poranny.pl/smiertelne-potracenie-pieszej-na-chodniku-przy-ul-sklodowskiej-w-bialymstoku-kierowca-dostawczaka-trafi-do-wiezienia-na-16/ar/c1-14241769 Z wyrazami szacunku Stop Cham Warszawa

  • @Konrad Kirtz Oj czyżby jednak nie było takich przepisów a dupa piecze, że trzeba się przyznać do pisania bzdur? :D Taki obeznany w przepisach a nawet zacytować nie potrafi... :D

  • @Kamil Mróz Może jeszcze Ci kawkę zaparzyć? Każdy potrafi sam znaleźć a Tobie trzeba palcem pokazać?

  • @Konrad Kirtz Zamiast walić banałami wskaż mi i zacytuj te przepisy, ok?

  • @Kamil Mróz "Nieznajomość przepisów nie zwalnia z przestrzegania ich" a jeśli Ty nie wiesz że pojazd taki musi być odpowiednio oznakowany, w konkretny sposób, to zapoznaj się z Prawem o Ruchu Drogowym, i rozporządzeniem Ministra Transportu. Jak już będziesz to wszystko wiedział to nie będziesz wypisywał takich bzdur. Pozdrawiam.

  • @Maciek Glebocki Jasne ale nie w parku w którym toczy się budowa. Zauważ także, że film nie pokazuje całego kontekstu. Z social mediów możemy się dowiedzieć, że autor już wcześniej blokował samochody poruszające się po parku w związku z budową. Biorąc również pod uwagę, że na filmie nie pada ze strony nagrywającego żadne pytanie o powody przebywania samochodu w parku oczywiste jest, że nagrywający wiedział co tam robią te samochody lecz dążył celowo do konfliktu z osobami tam pracującymi. Raczej ktoś kto cię nie zna nie pokazuje ci na twój widok środkowego palca, prawda? Mi osobiście nigdy się nie zdarzyło aby jakiś kierowca pokazał mi środkowy palec za to, że mu szybko nie zszedłem z drogi. Nie próbuję oczywiście tutaj wybielić kierowce bo to ewidentnie jest niebezpieczny debil, tylko nie wierzę w czyste intencje nagrywającego. Dla kontekstu popatrz też na inne ich filmiki np z listopada. Nagrywali kierowców sugerując, że łamią przepisy po czym na końcu filmu jeden nie wytrzymał i wezwał policję, która pouczyła Stop cham Warszawa czym w świetle prawa jest chodnik i że ci kierowcy nie łamali przepisów. Gdyby nagrywający mieli takie czyste intencje to by takiego filmu nie wrzucili lub chociaż te osoby przeprosili bo koniec końców to oni się mylili. Ale tak oczywiście nie było bo w całym tym kanale nie chodzi o promowanie bezpieczeństwa tylko o wyświetlenia i $$$...

 • Jestem z Zielonej Góry, widać, sporo bliżej nam do zachodu. To co tutaj widzę to jakaś abstrakcja.

 • Przecież ten kanał żyje z prowokowania kierowców. Obudźcie się. Stał i czekał, aż się doczekał, bo wiedział. Ponad 57k sub, bo Polacy naiwniacy myślą, że on to w dobrej wierze czyni🤣🤣🤣😭👍

 • ludzie jesteście jebnięci czy tak kurwa ciężko było przejść obok auta.. pewnie autor nie raz wjechał pod zakaz bądź zaparkował na trawniku ale oczywiście chiał gościa ujebać i licze ze w nie dalekiej przyszłości karma wróci :)

 • Sposób na kanał na YT? Patronite jest? A no jest. Rosyjski STOP CHAM już nie istnieje ale jest za to SADB World. Starsi panowie, odpowiedniej postury zrobili z tego niezły przemysł - taki reality show. Kanał można oczywiście dotować przez różnego rodzaje usługi typu Patronite. Wiadomo, racja jest zawsze po naszej stronie bo takie są przepisy ruchu drogowego i dbamy o bezpieczeństwo ale czy to nie jest przypadkiem sposób na zarabianie pieniędzy? Emocje, agresja dobrze się sprzedają.

 • powinieneś się przewrócić baranie nieuświadomiony

 • Haha pięknie Pan z Toyoty zrobił. Jeszcze liścia powinien udzielić nagrywającemu.

 • Mógł pajaca przejechać, wszystkim wyszłoby to na dobre :-)

 • Ja pierdziele ludzie... Nie zachowujcie się jak ameby... Skończy się to tak, że Pan dostanie mandat co najwyżej. A jakbyś mu wskoczył na maskę w parku i rozwalił szybę - to by sam wezwał policję, sprawa skończyłaby się w sądzie i musiałby się tłumaczyć czemu potrącił pieszego w parku. Facet jesteś dorosły, kiedy dyskusja z pospólstwem coś dała - Ci ludzie rozumieją tylko straty finansowe i przemoc. Rzucił się na Ciebie dajesz w mordę, potrącił skaczesz na maskę. W tej sytuacji jak pisałem prawem nic nie zdziałasz, a i prostak nic nie zrozumie... Następnym razem może być matka z dzieckiem i wtedy będzie "mondry" pszak po szkodzie.

 • No widzę że w Warszawie więcej samochodów jeździ po chodniku niż po jezdni skandal. Popieram tych którzy pilnują tych oszołomów. Pozdrawiam

 • 👏

 • Nagrajcie odcinek z warszawskimi koksami. Ciekawe jak wtedy będą reagować ,,warszafscy" kierowcy chodnikowi? Jak reagują rosyjscy wiemy. Potulnieją i z baranów robią się owieczki.

 • I ci walnieci warszawiacy w akcji ach

 • Ja bym ci od razu fange sprzedal. Juz mialem tak dwa razy. Zanim zaczeli nagrywac lezeli w krzakach.

 • nagrywający się obsrał i nic mu nie zrobił buhahaha

 • Warszawa to jednak pojebane miejsce. Mieszkają tam debile i idioci. Samo wybranie mr łajzy czaski świadczy o poziomie debilizmu mieszkańców. Sram na WAS🤣🤣🤣

 • W 101% popieram eliminowanie patologii drogowej. Podziwiam Cię za cierpliwość bo po pierwszym popchnięciu u mnie zadziałałby system "albo on mnie do**bie albo ja jego" innej drogi by nie było...

 • Zbierałem się jakiś czas żeby zostać waszym patronem i w końcu się zebrałem! Życzę wytrwałości :)

 • Ja bym kolankiem po lampie poszedł, takiej ładnej, amerykańskiej...

 • powiem szczerze mnie takie filmy juz nie wzruszaja , POLICJA ma to w dupie czy ktoś jeżdzi po parku, chodniku czy rozjeżdża ludzi, priorytetem POLICJI jest łapanie tych co biorą udział w demonstracjach, i lanie pałami tych co nie maja masek, reszta to HUJ

 • No ja bym nie zachował tak zimnej krwi na miejscu Pana nagrywającego. Mam nadzieję, że kierowca będzie czesany bez mydła.

 • Podziwiam Twoje opanowanie. Poważnie. Ja, już po pierwszym celowym uderzeniu samochodem w moje nogi, odśnieżyłbym pacjentem pół tego parku. To może i nie byłoby rozsądne, ale nie potrafiłbym się powstrzymać. Szacunek.

 • Się nadajesz typ Cię prawie pobił i przejechał a Ty żadnej reakcji, po pierwsze gaz odrazu na mordę jak tylko z łapami wystartował po drugie jak Cię potrącił to bierzesz klucz lub coś i robisz ładny wzorek na masce

 • Dwa kroki w prawo albo w lewo, ale nie - lepiej zrobić zadymę, niż nie robić problemów. Kierowca cham; pieszy matoł i pieniacz.

 • Usuńcie tego psychopatę z naszych dróg! Policja i prokuratura do dzieła. Co za psychol.

 • Zwykły prowokator, nie ma w życiu prawdziwych problemów tylko się kłaść komuś pod auto

 • Dożywotnio zabrać prawo jazdy !!!

 • ta "ścieżka" w parku wygląda jakby tam więcej aut jeździło.

 • Czy przestępca z samochodu został zatrzymany, czy jak to w Polsce, dalej "róbta, co chceta"?

 • Jak ja uwielbiam tych samozwanczych szeryfow... Jak nie bedzie pilnowal alejki to bedzie pilnowal lewego pasu na autostradzie.... Ale to wszystko do czasu, smialbym sie gdyby porysowal ta maske lub wgniutl i przyszloby mu zaplacic z 2000zl...

 • Nowy film Barei?

 • Lepiej jak w 3 się poruszcie, bezpieczniej .ale ogólnie szacun wielkie za to co robicie ,

 • O czym tu dyskutować. Przepisy ogólne mówią, że jeśli z jakichkolwiek powodów ruch pieszy i kołowy jest na tej samej drodze, to samochód bezwzględnie musi ustąpić pierwszeństwa pieszemu. Dureń w samochodzie myślał, że jest ponad prawem bo kopie rowy w parku.

 • więcej filmów prosimy

 • A drugiego pojazdu dlaczego nie zatrzymał?

  • Bo drugi to pojazd służb miejskich z żółtym kogutem.

 • Niby krawat i drogi samochód, ale koleś to zwykły cham i prostak. Na dodatek ma ewidentny problemy z kontrolowaniem emocji.

 • Mógł Ci wpierdolilc telefon zabrać i po problemie

 • Studenciki szukali zadymy bo nie mają co robić. Szkoda ze go nie przejechał..

 • Co chlopowi przeszkadza że typ sobie przejedzie przez park musi się przyjebać od razu spoleczniak głupi

 • Co za patologia, jeden lepszy od drugiego 😭

 • Cały dzień czekałeś żeby to nakręcić???🤣 czytałem trochę i to faktycznie jest „droga” aby wszyscy którzy poprawiają ten park mogli tam dojechać, rozumiem zdenerwowanie pretensje problem z infrastrukturą ale ludzie dajcie sobie trochę na wstrzymanie - wszyscy... i Pan nagrywający i Pan jadący. Zazdroszczę... żebym ja miał tylko takie problemy w życiu.

 • To oprócz potrącenia, co jest wykroczeniem, jest naruszenie nietykalności cielesnej co jest przestępstwem art. 217 KK rok pierdla oraz narażenie zdrowia i życia co również jest przestępstwem art. 160 KK 3 lata pierdla.

 • A można by przeprosić .Przecież na co dzień nie jeżdżą tam samochody .

  • Zarządca terenu puścił tam samochody dostawcze i ciężarowe na budowę. Trochę nie w ten sposób powinna tam wyglądać organizacja ruchu wśród pieszych, a ta osobówka nie miała praw się tam znaleźć.

 • piwko dla kierowcy, też takich "społeczniaków" nie trawię

 • W krawaciku haha

 • To był człowiek niebezpieczny dla społeczeństwa

 • Szkoda Twoich rąk. Zaopatrz się w rękawiczki taktyczne np mechanixy czy inne

  • @gtoss chddy Nagrywający był chamem? A jakie szkody spowodował?

  • Tak się zapomniał w nagrywaniu chamów, że nagrał sam siebie :) Miejmy nadzieję, że filmowiec beknie za wywołanie awantury i szkody jakie spowodował.

 • Kamerzysta dal dupy !Zamiast po potraceniu upasc na ziemie i wzywac policje to sie brandzlowal z kierowca.Lipa !!!

  • Kierujący definitywnie ma wszystko w dupie heh.

 • Jelopem to ten pomaranczowy

 • Autor nagrania to totalny kretyn. Skąd wie po co gość tam jechał itd. Żenada

  • @Paweł Mistrzyk Wykonywanie pracy nie zwalnia z przestrzegania prawa. Bus z rębakiem to służby miejskie z żółtym kogutem.

  • @Adam Majewski a jeśli wykonywał tam pracę więc miał helikopterem lecieć? Ten bus z rębakiem też tam był, może na innej drodze

  • A co to jest za różnica skoro kierujący nie miał prawa tam być?

 • Gość co to nagrywa powinien zostać przejechany - wpierdala się pod maskę, pyskuje i dziwi się reakcji. Naprawdę, trochę rozsądku

 • Kary pieniężne nic nie dają, w tym przypafku trzeba złamać obie ręce To dużo lepiej go nauczy

 • Ale światła niewidzialności są :)

 • Wielu nierozgarniętych pisze tu o potrąceniu. Czy wy rozumu nie macie? Pięścią zatrzymałby samochód i obronił się przed potrąceniem? A przecież celowe wejście pod nadjeżdżający pojazd, to wtargnięcie. Czyn karalny! Autorowi należy się kara jak psu buda!

  • Mam Wrażenie że tylko wkurwiacie ludzi. Byle jako szeryf pokazać że to ja mam rację i chooy.

 • Ja osobiście hejtuje. Przecież wiadomo że ten człowiek jechał do pracy pewnie podstawić tą przyczepę jako socjal czy coś, a nie rozbić obóz w parku, no trochę pomyślunku.

  • @szymon sobiecki Zarządca terenu chciał być dobry i pozwolił na dojazd do budowy samochodom dostawczym i ciężarowym na dojazd alejką wśród pieszych. To jest zagrożenie gdyż 150 m dalej samochody ciężarowe wykręcają i cofają i są zagrożeniem dla seniorów, ludzi niewidomych i niepełnosprawnych. Samochodów osobowych tam nie powinno być w ogóle. Zarządca terenu powinien wyznaczyć inny dojazd albo zamknąć tą aleję dla pieszych. Za chwilę dojdzie do tragedii.

  • @Adam Majewski wytłumacz mi proszę

  • Nie widzisz prawdziwego problemu tego remontu

 • Najdziwniejsze w tym filmie jest yaris ciągnący camping 😁

 • pierwszy raz widze na tym kanale że przegrał z kierowcą auta

  • @Jakto Jest A jakie przestępstwo popełnił?

  • Przesadził z szeryfowaniem. Miejmy nadzieję że przegra też w sądzie.

 • Ale światła niewidzialności są :)

 • ja proponuje miec jakies ostre narzedzie i jak taki FRAJER nastepnym razem bedzie tak kozaczyl to przejsc obok i mu to auto slicznie zmodyfikowac ale nie nagrywac juz tego ;)

  • @Jakto Jest i niby skad wiesz takie rzeczy? masz jakies dowody by poprzec swoje slowa?

  • Nie jesteś pierwszym który na to wpadł i realizował. Problem w tym, że takich jak ty też "modyfikowano".

 • łoooo gratuluję nerwów. Ja bym nie wytrzymał...

 • ,, Ja remontuje ten park''. Wielki pan prywaciarz cham zasrany.

 • Nigdy, nigdy, ale to k... przenigdy nie będę się zwracał "proszę Pana" do kogoś kto kazał mi spierdalać. Rozumiem, że nagrywający chciał chamstwu przeciwstawić kulturę, ale to jego "proszę Pana" było bardzo nie na miejscu, ja się poczułem zażenowany. Cham odczytuje to jako oznakę twojej słabości, a nie moralnej wyższości, którą on i tak ma w dupie. Człowiek który mówi do mnie prosto w oczy żebym spierdalał musi liczyć się z możliwością, że dostanie ode mnie w ryj. Człowiek który celowo by mnie potrącił na chodniku, a potem lekkomyślnie wysiadłby z samochodu i kazał mi spierdalać z całą pewnością nie usłyszałby ode mnie "proszę Pana" tylko bym mu wyjebał w ten głupi ryj ktokolwiek by to nie był. Nawet w sensie prawnym nagrywający miał do tego prawo, został staranowany samochodem i zwyzywany, miał prawo się bronić. A on, pizda taka, na proszę Pana do niego, z jakim szacunkiem do Pana złamasa z Toyoty, aż mi wstyd za niego. Kulturalnie to należy traktować ludzi kulturalnych, a chama jak chama. Nie zawsze warto przypierdolić takiemu bo jak rozumiem nie to było intencją nagrywającego żeby eskalować konflikt, ale zawsze warto przynajmniej odpuścić sobie okazywanie chamowi szacunku poprzez formę "proszę Pana".

 • Kierujący definitywnie ma wszystko w dupie heh.

 • Tak się zapomniał w nagrywaniu chamów, że nagrał sam siebie :) Miejmy nadzieję, że filmowiec beknie za wywołanie awantury i szkody jakie spowodował.

 • Kierwoca Mógł poruszać się alejką parkową, jeśli stanowiłą np dojazd do posesji, a zapewne tak było, mógł posiadać adekwatne pozowlenia na poruszanie się tą drogą, lub wcale, jeśli administrator obszaru nie zapewnilinnego dostępu do jego posesji, pomijam kwestie zachowania kierowcy, to już są sprawy poza przepisami, z którymi walzcy pan obsztyfity samochodoza, ale dodać należy, że pan obsztyfity samochodoza sam sobie jest winien prowokacyjnym zachowaniem, a nie każdy jest mamą z dzieckiem i nie będzie grzeczny, zwlaszcza jeśli, np z jakiś wzlęgdów ma na przyklad robote do zrobienia na swojej posesji, brak dojazdu bo organa zawalily i nie ma innej drogi jak przez park, a na dordze jedynej możliwej stoi jakiś tam nagrywający i jescze się awanturuje....

 • Kawał chama reszta kurwy

 • Onet napisał, że "szeryf z kamerą" zniszczył auto i w ogóle sapał się zamiast przepuścić.

  • @Ale Jaja przecieŻ widać, że został potrącony.

  • Przecierz widać że niszczył!

 • Mam nadzieje że ten ..el z Mokotowa będzie miał rozmowę z niebieski?? To jest napaść kwalifikowana z niebezpiecznym narzędziem 5 lat i jako taka powinna być zgłoszona . A nie jako wypadek czy potrącenie. PS. Zachowanie tego buraka uprawnia do obrony koniecznej i zatrzymania obywatelskiego. Gaz, paralizator , baton mogły by iść w ruch bo koleś stanowił zagrożenie dla życia i zdrowia. Dlatego proponuje noszenie i nie banie się używania przez waszą ekipę takich akcesoriów. Pozdrawiam.

 • Czy po naruszeniu Twojej nietykalności (popychanie itp.) nie miałeś prawa się bronić? Np. Tekst: Właśnie została naruszona moja nietykalność, zostałem zaatakowany przez agresywnego osobnika. Teraz będę się bronił... I obić gościa. O próbie przejechania nie wspominając.

  • Nagrał film jak napadł na kierowcę, to trudno będzie kitować że bronił się.

 • Mam Wrażenie że tylko wkurwiacie ludzi. Byle jako szeryf pokazać że to ja mam rację i chooy.

  • @Ale Jaja Jakie szkody?

  • Może im przejdzie gdy zapłaci za szkody. Sam nagrał jak niszczy samochód.

 • Dziś byliście w Esce

 • W momencie potrącenia automatycznie broniąc się wskakuję na przednią szybę próbując uniknąć uszkodzeń ciała i pan dalej nie jedzie ...

  • @Ale Jaja ale jaja z Tobą

  • Dzięki temu więcej zapłacisz za naprawę samochodu.

  • Kary zalezne od dochodu, wysokie kary to jedyna szansa na to, zeby bylo w miare normalnie.

 • Dlatego powinno się nosić gaz, popycha Cię raz, drugi i dostaje gazem po głupim ryju przez co nie jedzie dalej.

  • rzeczywiście cham i prostak - oczywiście autor nagrania, taka menda - ormowiec z zamiłowania

 • Chciałem coś napisać, ale nie mam zamiaru się wkurwiać.

 • Nie odpuścił bym za chuja

  • @donlevy1978 Szkoda wchodzić nawet w polemikę, właśnie takie sytuacje utwierdzają mnie w przekonaniu, że wiele osób jest w jakiś sposób, albo nie wykształcona albo uboga intelektualnie

  • @parsiwalus On już drugi raz napisał byłysnOłeś. A już raz go poprawiałem.

  • @chding zuure bystry jesteś jak woda w klozecie ***

  • no ale błysnołeś!!!!jak flesz od smieny!!!!

 • następnym razem polecam trzymać w ręce pęk kluczy ;)

  • @y x przecież go potrącił xDDD Mówię o kluczach do domu na przykład, nie do srub xD Wywracasz się na maskę z kluczami w ręce i pamiątka zostaje ;)

  • Oj nonto zwyczajnie się doigra jak tak zrobi wyłapie sztukę a w sądzie nic nie ugra ktoś powie, że bronił mienia

 • policja się tym już zajmuje , to zgłosić na tv...szkoda że z liścia nie dostał , aaaa skoda ręki bo to by go kultury i tak by nie nauczyło....ale szacunku do innych może????Z liścia mu bym dał jako pouczenie od obywatela(wcześniej pauze w tel)

 • Według mnie autor to dzban

 • Nagrywający to kretyn

 • No właśnie.. A co mnie to obchodzi.. Tekst samolubnego szeryfa. Powinno cie to interesować nadgorliwy trolu.. Tego drugiego auta pod koniec filmu nie zatrzymywales? Wszystko można załatwić z klasą a tobie tej klasy zabrakło. Kiedyś trafi kosa na kamień...i popukasz ale głową o asfalt;)

 • Za takie zachowanie to już go z domu żona wywaliła, więc jedzie królewicz...

 • Noś gaz ze sobą i duże klucze od domu. Zawsze się możesz ratować przed upadkiem... mając klucze w dłoni.

 • Chamisko. On prosi rugając i wyzywając - no no. Matka go tego nauczyła, czy kolega gdy sprzedawał przyczepkę? Nasze przepisy powinny takich jegomości ładnie karać. A nie odwalać cyrk i traktować pobłażliwie no bo... Nie ma no bo. Pizdusie tak ochoczo wlepiają mandaty za maseczki, to niech zrobią coś z tymi niedzielnymi kierowcami.

 • Tak jestem w pracy, kurwa remontuje ten park, spierdalaj ahahha wyjaśnił leszcza hahahahaha, dla Pana z Toyoty zimne duże piwo może zrobimy rzutke żeby jakby to osobnik zgłosił ewentualnie pomoc dla Pana prawna?

 • zalatwcie sobie naklejki na szybe zeby nie moznabylo odjechac

 • Ciekawe jak byś miał 2 metry i 140 kg to co by zrobil

 • Najciekawsze jest to, że nikt nie zauważył jak dużą manipulacja ze strony nagrywającego jest ten filmik. Gość wraca alejką z miejsca gdzie prowadzone są prace w parku. Czeka na przejazd samochodu jadącego do miejsca robót ,nagrywa zgrywając nieświadomego jakichkolwiek prac z tyłu biednego pieszego. I myśli sobie nagram go, będę szeryfem i go wylegitymuje. A co? Przecież mogę , bo tak sobie pomyślałem. A wkurzę gościa i to pewnie nieźle. A co ja mam czas , mam telefon, nagram będę miał fajna oglądalność. Może jak go dobrze zablokuje i się wkurzy to odwali jakiś cyrk albo choć łaciną zarzuci🙃 ale mam chytry plan. No i proszę, udało się. Trafił na zdenerwowanego dzbana, który odwalił cyrk! Udało się!

 • rzeczywiście cham i prostak - oczywiście autor nagrania, taka menda - ormowiec z zamiłowania

 • Kary zalezne od dochodu, wysokie kary to jedyna szansa na to, zeby bylo w miare normalnie.

 • Samochodoza -choroba psychiczna w Polin,swój początek zaczęła w roku 2004 Brak reakcji milicji granatowej

  • Z całym szacunkiem dla nagrywającego ale nie musicie szukać afery na siłę. Widać że gościu jedzie na budowę. Fakt jego zachowanie tragiczne. Mógł zadzwonić na police i

 • no ale błysnołeś!!!!jak flesz od smieny!!!!

 • Gdzie on będzie kurwa wycofywać z tą przyczepą, ciężko jest mu pozwolić przejechać? Strata czasu obu stron. No cóż... nagrywającego ego nie pozwala ustąpić.

 • Zawsze trzeba mieć klucze w dłoniach...

 • A ja dodam od siebie- brawa dla chłopaka, który się zatrzymał i pomoc zaoferował 🙌

 • na terenie tego parku stoi komisariat policji, ul chodecka

 • Za robotę się weź a nie nagrywanie cymbale

 • Powoli i Polska zamienia się w Rosję 🤬🤬🤬🤬

 • gaz pieprzowy kup

 • Człowieku lecz się taka ludzka rada. Szukasz na siłę sensacji i prowokujesz ludzi. Albo jesteś takim tłukiem to w tym wypadku przepraszam. Luty zima klient wjeżdża na teren parku z przyczepą jadąc w kierunku obudowanego terenu prac. Ma światła awaryjne włączone. Jeżeli byłeś taki ciekawy trzeba była podejść do kierownika i zapytać się czy ten Pan ma prawo wjazdu i wtedy robić zadymę. Masz szczęście że facet był opanowany i za to uderzenie w maskę samochodu nie dostałeś w ryj. Powinien wezwać policję i zgłosić uszkodzenie mienia. Ten filmik świadczy w tym wypadku tylko o TObie zachowałeś sie jak typowy Janusz szukający na siłę sensacji.

 • kierowcy nic nie usprawiedliwia ale w tym konkretnym przypadku autor doskonale wiedział co chce osiągnąć - oj słabe to. Kilka razy byłem świadkiem sytuacji gdzie ktoś wyciąga tel i zaczyna nagrywać, co potem wyrwane z kontekstu daje błędny obraz i hejt na kierowcę. Jak już wiele osób napisało nadgorliwość gorsza od faszyzmu.